DENİZ OTOBÜSLERİ

BUDO Deniz Otobüsleri:

Otobüs ile BUDO İskelesi’ne Nasıl Gidilir?; Şehir içi ulaşımda sıklıkla kullanılan otobüs ve minibüsler, BUDO İskelesi’ne gitmenizdeki en büyük yardımcınız olacaktır. Bursa içinden kalkan F3 hatlı otobüsler hızlı ve güvenli seyahat imkânı sağlıyor.

 • F3 Gidiş: Teleferik - Namazgâh - Setbaşı - İnönü cd. - Haşim İşcan cd. - Altıparmak cd. - Çekirge cd. - Zübeydehanım cd. - Acemler - Sanayi cd. - Mudanya cd. - Mudanya iskelesi
 • F3 Dönüş: Mudanya iskelesi - Mudanya cd. - Sanayi cd. - Acemler - Zübeydehanim cd. - Çekirge cd. - Altıparmak cd. - Atatürk cd. - Setbaşı – Namazgâh - Teleferik

Metro ile BUDO İskelesi’ne Nasıl Gidilir?; BUDO İskelesi’ne gitmek için tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım aracı ise metrodur. BursaRay’a binerek Mudanya Yolu istikametindeki son durak olan Emek’e giderek aktarma yapmanız gerekiyor. Ardından F3 Numaralı otobüsleri ya da özel minibüsleri kullanarak İDO Bursa İskelesi’ne hızlıca gidebilirsiniz.

Seferler;
 • Bursa (Mudanya) - İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
 • İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Bursa (Mudanya)
 • Bursa (Mudanya) - Armutlu
 • Armutlu – İstanbul (Eminönü/Sirkeci)
 • Armutlu – Bursa-Mudanya
 • İstanbul (Eminönü/Sirkeci) - Armutlu 

Detaylı Bilgi için; http://budo.burulas.com.tr/

İDO Deniz Otobüsleri:

Otobüs ve metro ile İDO Bursa İskelesi’ne Nasıl Gidilir?; Şehir içi ulaşımda sıklıkla kullanılan otobüs ve minibüsler, İDO Bursa İskelesi’ne gitmenizdeki en büyük yardımcınız olacaktır. BursaRay’a (metro) binerek Mudanya Yolu istikametindeki son durak olan Emek’e giderek aktarma yapmanız gerekiyor. Emek’ten kalkan, 1/GY hatlı otobüsler ve ya özel minibüsler, hızlı ve güvenli seyahat imkânı sağlıyor.

 • 1/GY Gidiş: Emek İstasyonu - Bademli Kavşağı - Bursa Mudanya Yolu - Atatürk Cd. – Burgaz - Güzelyalı Feribot İskelesi
 • 1/GY Dönüş: Güzelyalı Feribot İskelesi - Burgaz - Atatürk Cd. - Bursa Mudanya Yolu - Bademli Kavşağı - Emek İstasyonu
Seferler;
 • Bursa – Yenikapı – Kadıköy
 • Bursa – Armutlu – Armutlu Tatil Köyü –Yenikapı – Kadıköy
 • Bursa – Yenikapı

Detaylı bilgi için; https://www.ido.com.tr/tr

HAVAALANLARI

Bursa-Yenişehir Havalimanı'nda, iç hatlar ve birkaç dış hat uçuşları gerçekleştirilmektedir. Ancak, yurt dışından Bursa'ya genellikle, Türkiye'nin uluslararası havalimanlarından transit bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bursa'ya en yakın uluslararası havalimanları İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanlarıdır. İstanbul Havalimanı'ndan BBBUS ile Bursa Otobüs Terminali'ne giderek veya Yenikapı Limanı'ndan deniz otobüsüne binerek Bursa'ya seyahat edebilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise direkt Bursa'ya BBBUS otobüsleriyle 90 dakikada Bursa'ya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Yenişehir Havalimanı'ndan Bursa merkeze belediye otobüsleri ve taksiyle ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için; 

OTOBÜS TERMİNALİ

Bursa, Türkiye'nin en önemli şehirlerarası otobüs terminallerinden birine sahiptir. Bursa'ya gelen tüm şehirlerarası otobüsler sizi Bursa merkeze 10 km uzaklıktaki İstanbul yolu üzerinde bulunan bu otobüs terminaline bırakacaktır. Sonrasında Bursa merkeze ulaşabilmek için terminalden merkeze giden belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. İstanbul'dan Bursa'ya şehirlerarası otobüslerle yolculuk 2,5 saat sürmektedir.

Detaylı Bilgi için; https://terminal.burulas.com.tr/