Ülkü Pastanesi 1967

DEDEDEN TORUNA 55 YILLIK BİR LEZZET HİKAYESİ

Hikâyesi 1967 yılında başlayan Ülkü Pastanesi, Bursa -Yenişehir’de dünyaya gelen Numan Büyükyanbolu  ve eşi Ayten Hanım ile birlikte 15 m2 imalathanede poğaça ,tahanlı pide ,cevizli lokum ve çeşitli tatlı ve tuzlu kurabiye üretmeleri ile başlamıştır. O günün imkanı daha az olan  şartlarında başlayan lezzet yolculuğu bugün 850 metre kare olan üretim tesisi ve Bursa’mızın çeşitli ilçelerinde bulunan 4 adet Şubesi İle aynı kalite ve heyecan ile dededen toruna 3 kuşaktan beridir hizmet vermeye devam ediyor.

Yılların vermiş olduğu Tecrübeler sonucunda oluşturulan reçetelerde bir daha değişiklik yapılmıyor, böylelikle pastanenin açıldığı günden bugüne lezzet standardı hiç bozulmadan devam ediyor. Uzun yıllardır ürettikleri lezzetlere ilave olarak günümüz lezzetlerini menüsüne ilave ederek ürün çeşitliliğini her geçen gün arttırmaya devam etmektedir.

İşletmeye ait özel ürünler;
Ekler Pastaları, Marşal Pastaları, Tatlı-tuzlu Kuru Pastaları, Yaş Pastaları, Sütlü Tatlılar, supangle, profiterol, keşkül, sütlaç, Muhallebi ve kaşık pasta çeşitleri, Çeşit Çeşit Unlu Mamuller, Meşhur üzümlü cevizli keki, Tahinli poğaça, Kestaneli poğaça, Cevizli lokumu ve daha bir sürü mayalı ve börek çeşidi ile Çeşitli Kurabiyeler (Armut Kurabiyeler, Bademli Kurabiyeler), Paketli Ürünler, Selanik gevreği, Acıbadem kurabiyesi, Tuzlu çubuk kraker, Fıstıklı muska, Grisini çeşitleri, Ev yapımı taze Limonatası

Bunlara da gözatın