Meşhur Bursa Kebapçısı Yüce Hünkar 1961 (Yeşil)

Yüce Hünkâr… Bursa’ya yolu düşen herkesin uğradığı;  methini duyduğunuz meşhur Bursa Döner Kebabı’nın en lezzetlisini yiyebileceğiniz gelenekselleşmiş özel mekânlardan biridir. Kurucusu Halil Usta kebapçılığa 1950 li yıllarda dayısı Hacıbey Hüseyin Adanur ‘un yanında başlamıştır.  Halil Usta 1960 dan itibaren kendi işletmelerinde; kullandığı etlerin, tereyağının, yoğurdun ve pidesinin kalitesinde gösterdiği titizlik ve ustalığındaki beceri ile damaklarda bıraktığı tat ile meşhur olmuştur. Ankara Balgat’da Hacıbey ve Bursa Yeşil’de Yüce Hünkâr bu titiz seçimler ve ustalık becerisi ile 60 yılı aşkın süredir bu lezzet ile adeta bütünleşmiş ve birlikte anılır olmuştur. Uludağ’ın kekik ve otlarıyla beslenmiş kuzu ve özel besi dana etiyle yapılan kebaplar Bursa ovasının domates ve biberleri ile közlenmiş patlıcan eşliğinde yine özel keçi ve manda tereyağıyla servis edilmektedir.

Yüce Hünkâr konum olarak da çok özel bir mekândır. Yeşil Camii ile Bursa’nın simgesi halindeki Yeşil Türbe’nin yanında tüm Bursa’yı ve Uludağ’ı gören bir konumda olup çevrenin tarihi özellikleri ile bütünlük içindeki dekorasyonu sizlere yılın dört mevsimi hoşça vakit geçirebileceğiniz bir ortamı sunmaktadır.

Yüce Hünkâr büyük grupların bile bu eşsiz lezzetler ile ağırlanabileceği 250 kişilik yemek salonları; 200 kişilik özel cemiyet ve toplantı salonları ile Yeşil Camii gölgesinde çay ve kahve çeşitlerinin yudumlanıp nargilenizi kültürüne, ruhuna uygun Bursa ve Uludağ manzarasını seyrederken içebileceğiniz 300 kişilik çay bahçesi ve kafesi ile sizlere hizmet vermektedir

Öne Çıkan ve Sunulan Ürünler:
Yüce Hünkâr, meşhur Bursa Döner Kebabı’nı normal ve üzeri Jülyen Dana Bonfile ile zenginleştirilmiş bol etli olarak sunmaktadır. Bu özel lezzetin yanı sıra yine yöresel Bursa Pideli Köftesi; Izgara Dana Bonfile, Dana Şiş, Izgara ve Şiş Köfte ve Karışık ızgara çeşitleri ve Taş Fırında pişirilen özel ince hamurlu pizza çeşitlerileri de misafirlerinin beğenisine sunmaktadır.

Kebabı kadar iddialı bol kaymak ve fıstıklı Katmeri de yemekten sonra damaklarda unutulamayacak bir tat bırakacaktır. Ayrıca Karamelli Triliçe; Profiterol; Yaş Pastalarımız; Krem Karamel ve yöresel Kemalpaşa tatlıları ve nefis dondurma çeşitlerinin de tadına bakabilirsiniz.  

İnce Belli bardakta Geleneksel Çayı ve Bakır Cezvelerde hazırlanan özel Türk Kahvesinin yanı sıra diğer çay ve kahve çeşitleri ve taze sıkılmış Meyve Suları ve Bursa’ya özel kendi yaptıkları Üzüm Şırası ve Ev yapımı Limonatası de sizleri serinletip ferahlatacak. Kış aylarında ise Boza ve kendi imalatları olan Doğal Salep ve Doğal Ihlamur gelen misafirlerin içini ısıtacaktır.

Ayrıca müdavimleri için özenle hazırlanmış Özel Karışımlı Tütünleri ile Nargile keyfini bu ortamda yaşamak sizlere ayrı bir keyif verecektir.

İletişim Bilgileri
İşletmeden almak istediğiniz her türlü hizmet ve bilgi için ve rezervasyonlarınız için aşağıdaki tüm kanallardan irtibata geçebilir veya size ulaşmalarını isterseniz not bırakabilirsiniz.

Ayrıca;

adreslerinden de takip edebilirsiniz.

Adres: Yeşil Akyokuş Sokak No:17 Yıldırım / Bursa

Bunlara da gözatın